RENOWACJE TARASÓW DREWNIANYCH

Dlaczego musimy systematycznie wykonywać konserwację tarasu drewnianego?

Szarzenie drewna, niszczenie, utrata koloru następuje z upływem czasu pod wpływem wielu czynników, nie zależnych od nas. Szczególnie są to czynniki atmosferyczne, promienie UV, dlatego coroczna profesjonalna renowacja powierzchni drewnianej zabezpiecza i chroni przed zbyt szybkim niszczeniu, co pozwala cieszyć się nim w pełni na długi czas.

Firma GŁODEK WIB oferuje profesjonalną usługę mechanicznej renowacji tarasu. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu każde zlecenie jest dokładnie rozpatrywane pod względem użytej metody.

Standardowo w pierwszej kolejności wykonujemy czyszczenie wstępne, która polega na kompleksowym w pełni bezpiecznym dla drewna oczyszczeniu powierzchni za pomocą myjek ciśnieniowych. Używamy odpowiednio dobraną chemię w celu usunięcia wszystkich powierzchniowych zabrudzeń i poprzedniej, starej warstwy oleju. Najczęściej obszary tarasu które nie są zadaszone, pod wpływem zmieniających się warunków atmosferycznych zaczynają „patynować”, czyli pokrywać się szarą powłoką. Zastosowanie środków chemicznych pozwala pozbyć się szarej powierzchni, odszarzyć ją, pozbyć się wszelkich zabrudzeń. Odsłaniana jest w ten sposób powłoka, rozjaśnia się i ukazuje naturalny odcień drewna.

Jeśli taras nie był konserwowany corocznie, lub jeśli zastosowane nieprawidłowy olej, zabrudzenia sięgają głębszej struktury drewna, stosujemy wtedy silniejszą chemię do odszarzania, bez obawy o pielęgnację drewna.

Aby przygotować drewno do ponownego olejowania, wykonujemy jeszcze mechaniczne oczyszczanie profesjonalnym urządzeniem szlifującym, którego dwie przeciwbieżne cylindryczne szczotki nylonowe ułatwiają równomierne i dokładne czyszczenie tarasów drewnianych bez względu czy są one z gładkich, czy z ryflowanych desek.

Po gruntownym usunięciu zabrudzeń i oczyszczeniu tarasu przystępujemy do dokładnego olejowania całej powierzchni, w celu impregnacji oraz nadania pożądanego koloru. Stosujemy tylko najlepsze oleje zabezpieczające, na których polegamy i które nigdy nas nie zawiodły.

Systematyczny coroczny zabieg w taki sposób wykonany daje wiele korzyści, a przede wszystkim spokój i radość z użytkowania tarasu.

Zadzwoń i umów się na renowację, oferujemy szybkie terminy!
tel. 512 315 191