INNOWACYJNY PRODUKT - ŚCIANA REDUKUJĄCA SIŁĘ UDERZENIA

Jest to projekt wykonany na indywidualne zamówienie.

W 2014 r. na zamówienie szkoły polsko-niemieckiej nasza firma wykonała pionierską ścianę redukującą siłę uderzenia na Sali sportowej. Nasza firma zaprojektowała, wykonała badania w Instytucie Technologii Drewna oraz wykonała jej montaż.

Nasza ściana redukująca siłę uderzenia jest pierwszym tego typu montażem w Polsce i jednym z niewielu w Europie. Wskaźnik redukcji siły uderzenia (amortyzacji) naszej ściany to 76,1% według metody badania PN-EN 14808:2006. Jest to najlepszy wynik redukcji siły tego typu ścian w Europie.

Nasza ściana przeszła również pozytywnie badanie odporności na uderzenia, badanie według PN-EN 596:1999 uzyskując pozytywny wynik czyli brak uszkodzeń przy uderzeniach odpowiadających energii 360J.

Ściana ma za zadanie chronić ciało ludzkie przed obrażeniami, kontuzjami mogącymi powstać w skutek nagłego uderzenia w nią.

Po upływie czterech lat nie zanotowano żadnego przypadku uszkodzenia ciała ludzkiego choć sala jest intensywnie użytkowana nie tylko przez dzieci ale również osoby dorosłe.

Przykład tej realizacji upewnił nas w przekonaniu że dla nas nie ma słowa „NIE MOŻLIWE”.